Az idei évben nyolcadik alkalommal került megrendezésre augusztus 11 és 16 között a környéken már hagyományosnak számító Háló gyermektábor, melyen 5-8 osztályos gyermekek vettek részt. A tavalyi évhez igazítva a tábor az idén is hat napig tartott, mely alatt a résztvevők gazdag programok során ismerkedhettek egymással és az Evangéliummal.
A tábor témája, a Gyulafehérvári Főegyházmegye pasztorális tervének idei témájához igazítva, „Életünk a feltámadt Jézus Krisztussal” volt, mottója pedig: „Békesség nektek! Én vagyok, ne féljetek!” (Lk 24, 36). E téma alapján a hat nap a feltámadásról szólt.
A nyolcadik táborunk három megyéből (Hargita, Kovászna, Arad) 14 helységet fedett le, összesen 75 táborozó és 20 vezető vett részt rajta. A hat nap alatt a résztvevők különféle programokon vehettek részt, vallásos témájú és sporttevékenységeket, készségfejlesztő gyakorlatokat és játékokat folytattak. A napi programból nem hiányozhatott a szentmise sem, melyet minden nap egy vendég plébános mutatott be. A napi előadások a tábor témájához igazodtak, találkozásokat mutattak be a feltámadt Jézus Krisztussal. Az előadó meghívott vendégeknek sikerült felkelteniük a gyermekek figyelmét mondandójukkal. Elsőként Sebestyén Ottó jezsuita atya, az erdélyi Háló egyesület vezetője bemutatta a Hálót majd beszélt Péter és János apostol látogatásáról a Megváltó sírjánál. Következő nap Sárközi Sándor piarista atya tartott előadást Mária Magdolna és Jézus találkozásáról. Harmadik nap dr. Kerekes László kézdivásárhelyi plébános beszélt Jézus és az apostolok találkozásáról. A tábor negyedik napján Papp Márton gyergyóalfalvi segédlelkész tartott előadást a Tibériás tavánál történt találkozásról. Utolsó előtti nap Bene Tamás kispap elmélkedett az Emmauszi tanítványok zarándoklatáról rávilágítva a mi saját zarándoklatunk értelmére és céljára.
Az előadások a tábor témáját hivatottak ismertetni és kifejteni, ám rávilágítottak táborunk egyik fő céljára is: más helységben, egymástól távol élő katolikus gyermekek számára megadni a lehetőséget, hogy találkozhassanak egymással, megismerhessék egymást, kapcsolatokat teremthessenek, melyek fenntartásával megmaradhatnak hitükben, magyarként szülőföldjükön.
A hat nap alatt a résztvevők megismerhették az igazi tábori életmódot a katrosai Gábor Áron Szabadidőközpontban. E mellett a teljes napot átölelő programokon tölthettük el hasznosan az időnket. Minden nap szentmisén vettünk részt, szentségimádáson elmélkedhettünk az oltáriszentség jelenlétében, sportjátékokon mérhettük össze erőinket, táncház keretén belül tanulhattunk néptáncolni, népmeséket hallgattunk, népdalokat tanultunk. A kiscsoportok akadálypályán részt véve tanulták meg, hogy mit is jelent az igazi csapatösszefogás. Számháborúban játszottuk újra a környék nevezetes csatáját. Utolsó előtti nap ünnepi szentmisére zarándokoltunk Kászonújfaluba a Nagyboldogasszony búcsúra, ahol a helybeliek nagy örömére együtt hallgathattuk meg az ünnepi szentmisét, melyet Illyés Zsolt a Gyulafehérvári Szeminárium spirituálisa mutatott be.
A tábor végére mindenki élményekkel és új ismerősökkel gazdagodva indult haza.
Hálát adunk a jó Istennek és köszönet mindazoknak akik hozzájárultak a tábor megszervezéséhez.
Kovács Botond, Páll Áron, Vizi Veronika és Barothi Ildikó